Бесплатные шаблоны Joomla
default_mobilelogo

Повний тест статті>>>

 

Анна Топчило 

ад’юнкт ад’юнктури. Національного університету цивільного захисту України.

 

DOI - https://doi.org/10.52363/dcpp-2024.2.8

 

Ключові слова: психологічне відновлення, поранення, психологічна реабілітація, психічна травма, психологічний супровід, ПТСР, персонал ДСНС, кімната психологічного розвантаження, індивідуальні консультації, групові сесії.

Стаття присвячена проблемам психологічного відновлення персоналу Державної служби надзвичайних ситуацій (ДСНС), який зазнав поранень у процесі виконання службових обов'язків. Пошукові дослідження з цього питання, є наразі дуже актуальними. Психологічні травми, отримані персоналом ДСНС під час виконання завдань за призначенням в умовах війни мають серйозні наслідки для їх психічного здоров’я. Розробка інноваційних методів та технік для проведення відновлювальних заходів є надзвичайно важливим аспектом реабілітації.

У статті розглядається концепція використання дорожніх карт як інструмента для структурованого процесу відновлення. Досліджуються основні етапи та методи, що включають оцінку психологічного стану, визначення цілей відновлення та розробку індивідуальних планів дій. Висвітлюється можливість впровадження даної методики у практиці ДСНС, зокрема вплив на емоційний стан, продуктивність та загальну якість життя рятувальників.

В статті також наведені розроблені дорожні карти, для персоналу ДСНС щодо проведення заходів психологічного відновлення на базі кабінетів психологічного розвантаження та для психолога ДСНС, який надає послуги психологічного відновлення для полегшення і зручності в реалізації надання допомоги. Акцент робиться на покроковій роботі психолога. Починається з оцінки потреб, отримання інформації, оформлення відповідних документів потім проведення первинної оцінки, розробка персонального плану, групові та індивідуальні сеанси і в завершенні роботи оцінка результатів та довгострокова підтримка співробітника психологом свого гарнізону.

Наведені в статті приклади дорожніх карт можуть бути адаптовані в залежності від конкретних потреб та особливостей кожного клієнта, що робить їх дуже зручними в користуванні психологів ДСНС.

Статті випуску №8

joomla3x