nachodki.ru интернет-магазин
default_mobilelogo

Повний текст статті >>>

Яніна Овсяннікова

кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник, чтарший науковий співробітник лабораторії. Національний університет цивільного захисту України

ORCID 0000-0001-6498-3454

 

Починаючи з 24 лютого 2022 року російські війська розпочали своє так зване звільнення українців з масових обстрілів. В тому числі і Харкова. В перші 2 місяці харків’яни спостерігали до 57 обстрілів в день. При цьому російські війська використовували всі види наявного у них озброєння. Вони стріляли з мінометів, танків і гармат, «Градів» і «Ураганів», гатили по місту з вертольотів і літаків. І все це було направлено на житлові райони міста.

Внаслідок цих атак постраждали житлові малоповерхові та багатоповерхові будинки житлових масивів, об’єкти інфраструктури міста (водонасосні та електророзподільні станції), школи, дитячі садки, лікарні, хлібні заводи. Періодично у всіх районах міста на невизначений час пропадали постачання води, газу, електроенергії, виникали пожежі. Приблизно третина приватних та багатоповерхових житлових будинків зруйновані та непридатні для житла. Тільки за офіційним даними 150 000 харків’ян залишилися без домівок в результаті цих обстрілів.

Цілком природньо, що містяни намагалися сховатися від снарядів і ракет ерефії.

Спочатку мешканці багатоповерхівок використовували в якості укриття підвали своїх дев’яти та 16 поверхових будинків. Потім багато хто змінив підвали на укриття в школах і метрополітені.

На цьому початковому етапі війни, тобто у перші 2 тижні,  у харків’ян спостерігалися гострі психічні стани і у дорослих і у дітей. Ці стани характеризувалися різкими змінами настрою, постійною емоційною напругою, нервозністю, намаганням зірвати свою знервованість на оточуючих.

 

Статті випуску №4

joomla3x