Шаблоны Joomla 3 тут
default_mobilelogo

Шановний читачу!

Перед Вами перший номер оновленого наукового журналу «Проблеми екстремальної та кризової психології» / «Disaster and crisis psychology problems».  Навіть не прочитавши жодної статті з нього, Ви можете помітити, що даний журнал відрізняється від традиційних академічних збірок наукових праць. Він є спеціалізованим, оскільки присвячений окремій галузі психології – психології діяльності в особливих умовах.

На Заході екстремальна та кризова психологія є однією з авторитетних і таких, що динамічно розвиваються, галузей психологічної науки. Вона має всі необхідні інституційні та символічні атрибути, головний з яких – чітко оформлене і активне професійне співтовариство психологів, які працюють в секторі безпеки і оборони держави.

Хочеться відзначити, що Національний університет цивільного захисту України є єдиним закладом вищої освіти, який вже 15 років здійснює підготовку фахівців за напрямом «екстремальна та кризова психологія». За цей період екстремальна та кризова психологія зайняла своє гідне місце в системі вітчизняної наукової думки, активно розвинувшись та інституціоналізувавшись.

Ми розуміємо, що подальший розвиток вітчизняної психології діяльності в особливих умовах можливий лише за наявності змістовної професійної комунікації. Останні п’ять років екстремальні психологи фактично не мали власної площадки для такої комунікації. Публікації з проблем психологічного забезпечення діяльності органів та підрозділів, що входять до сектору безпеки і оборони України, були розкидані по загальнопсихологічним та непсихологічним журналам та дуже часто втрачалися з поля зору науковців у загальному потоці публікацій з більш традиційними для вітчизняної психологічної науки галузями.

Вірю, що даний журнал стане саме таким дискусійним майданчиком, допоможе забезпечити наукову комунікацію, обмін ідеями і результатами досліджень, а також буде сприяти впровадженню нових наукових розробок в практику роботи сектору безпеки і оборони України. А редакційна колегія зможе представити на сторінках журналу матеріали, що змушуватимуть міркувати, шукати рішення, створювати нові технології і проекти з метою їх практичного застосування в житті.

Бажаю науковому журналу «Проблеми екстремальної та кризової психології» / «Disaster and crisis psychology problems»  великих успіхів, гострих дискусій і нових цікавих матеріалів.

 

Ректор Національного університету

цивільного захисту України  Володимир САДКОВИЙ

Статті випуску №1

joomla3x