Интернет-магазин nachodki.ru
default_mobilelogo

Повний текст статті>>>

Яна Руденко

аспірантка, Начальник групи психологічного супроводу та відновлення, в\ч А4165

ORCID 0000-0002-2815-7259

  

DOI - https://doi.org/10.52363/dcpp-2024.1.10

Ключові слова: психічний стан, психоемоційний стан, інтуїтивна поведінка, мешканці міста, війна, зона активних бойових дій.

Війна змінила звичне життя українців та й світу в цілому. Вже сьогодні війна між росією та Україною привела до кризи, в тому числі і психологічної. Більшість населення України наразі перестало хвилюватися за своє психічне здоров’я. Його більше хвилює фізичний та економічний бік цього питання. Війна відкриває в людях все те, що було приховане або забуте. Всі страхи, всі негативні емоції та/або дії спрямовані проти себе та оточуючих. Війна дозволила людям не стримуватись, бути агресивними, недовірливими, робити те, що раніше було за межами нормальної соціальної поведінки.

Звісно, що психіка має свій алгоритм утримання негативних станів. Зазвичай цей алгоритм в багатьох людей запускається підсвідомо, інтуїтивно та автоматично.

Метою даної статті є висвітлення першої інтуїтивної поведінки людей з зони проведення активних бойових дій щодо стабілізації свого психічного стану в перші дні війни.

Дослідження проводилося з мешканцями міст та населених пунктів на околицях яких проходити активні бойові дії Харківської, Луганської, Донецької та Запорізької областей. Групу досліджуваних склали 103 людини, чоловічої статі, віком від 17 до 76 років. Дослідження проводились за допомогою опитувальника в Google формі.

Отримані нами результати свідчать, що в перші тижні війни населення міст, на околицях яких відбувалися активні бойові дії відчувало страх та розгубленість, злість, гнів та розпач.

Для стабілізації свого психоемоційного стану населення з зони активних бойових дій в більшості випадків обирало інтуїтивну поведінку активного типу: тренування та спорт; активну комунікацію, занурення в працю, прогулянки тощо. Менш притаманними стали такі форми стабілізаційної поведінки, як звернення до психолога, медитації, прагнення відсторонитися від всього, що відбувається тощо.

Статті випуску №7

joomla3x